گوشی گلکسی نوت 10 ، سامسونگ برنامه دارد تا انواع گلکسی نوت را گسترش دهد و به همین منظور به جای معرفی تنها مدل گلکسی نوت 10 شاهد معرفی سری گلکسی نوت 10 در چند مدل گوناگون هستیم. تا الان شاهد شایعات زیادی در مورد مشخصات، تعداد مدل های سری گلکسی نوت 10

و ویژگی ها منتشر شده هستیم و تا حدودی ما را با برنامه های سامسونگ برای ساخت این مدل آشنا می کند.


طراحی متفاوت نسبت به گلکسی S10


تا مدتی پیش برخی ادعا می کردند که طراحی نوت 10 شباهت زیادی با مدل S10 سامسونگ دارد و تغییرات در این مدل جزئی خواهند بود. سامسونگ در نوت 10 تغییرات زیادی ایجاد کرده است و این مدل با پرچمدار گلکسی s10 متفاوت است. اولین ویژگی مهم گلکسی نوت 10 استفاده از نمایشگر Infinity O و دوربین سلفی در قسمت میانی صفحه نمایش است. سامسونگ برای اولین بار در این مدل تلفن همراه دوربین سلفی را در حفره ای در قسمت بالای نمایشگر در وسط جای داده تا اولین تفاوت نوت 10 با گلکسی s10 را رقم بزند. در پشت قاب این مدل به جای چینش افقی سنسور دوربین ها در وسط گوشی، سنسورهای دوربین به صورت عمودی در گوشه سمت چپ قاب قرار داده شده اند و طی چندین سال گذشته معمولا دوربین های مدل سری نوت در وسط قاب طراحی می شد اما امروزه این طراحی دگرگون شده است.


سخت افزار قدرتمندتر از گذشته


در سال های گذشته ویژگی اصلی پرچمداران سری گلکسی نوت نمایشگر بزرگ و قلم S Pen بود و برای داشتن یک سخت افزار قدرتمند باید از پرچمداران سری گلکسی S استفاده کرد اما سامسونگ با تولید چندین مدل از سری گلکسی نوت 10 سخت افزار قدرتمندی را برای این سری تدارک دیده و مدل نوت 10 از پردازنده 7 نانومتری Exynos 9825 بهره می برد. از دیگر مشخصات این مدل می توان فضای ذخیره سازی زیاد و حافظه رم با ظرفیت 8 یا 12 گیگابایت را نام برد و در نسخه اقتصادی گلکسی نوت 10 از مشخصات میان رده قدرتمندی استفاده خواهد کرد.


نتیجه گیری


انتظار میرود قیمت های بسیار سنگینی برای سری نوت 10 در نظر گرفته شود و مدل 5G در آمریکا برای هر اپراتور قیمتی گوناگون خواهد داشت و گران ترین آن سری نوت 10 است.