موتورولا ریزر با سیستم عامل اندروید معرفی شد، گوشی موتورولا یکی از مشهورترین گوشی های همراه تاریخ بوده که برای قابلیت های امروز بهینه سازی شده است. ریزر جدید به جای دکمه های فیزیکی در داخل گوشی، با یک نمایشگر تاشدنی OLED تولید می شود

که آن را در دسته ی گوشی های آینده نگرانه ی تاشدنی قرار می دهد و دسته ای که قبلا محصولاتی مثل هوآوی میت ایکس و سامسونگ گلکسی فولد به آن راه یافته اند.


پردازنده موتو ریزر جدید


موتورولا در گوشی هوشمند جدید خود از پردازنده ی میان رده ی اسنپدراگون 710 استفاده کرده است. پردازنده ی مذکور هشت هسته ی پردازشی Kryo 360 دارد و دو هسته ی پردازشی قدرتمند آن با فرکانس 2/2 گیگاهرتز و شش پردازنده ی کم قدرت دیگر با فرکانس 7/1 گیگاهرتز فعالیت می کنند، اسنپدراگون 710 با معماری 10 نانومتری را می توان یک SOC با عمر بیشتر از یک سال دانست که یک نسل قبل تر از پردازنده های پرچم دار هفت نانومتری امروزی مثل اسنپدراگون 855 قرار دارد. انتخاب پردازنده ی موتورولا را می توان تصمیمی مهم برای اقتصادی کردن گوشی دانست و نسخه ی پایه ی موتو ریزر با 128 مگابایت حافظه ی داخلی و 6 گیگابایت رم به بازار تولید می شود و باطری این تلفن همراه به صورت دو بخش در بالا و پایین قرار دارد که قدرت 510، 2 میلی آمپر ساعت را تولید می کند.


طراحی لولای موتو ریزر


نمایشگر موتو ریزر بعد از تاشدن یک منحنی بسته را شکل می دهد و چین خوردگی نخواهد داشت و در نتیجه میانه ی نمایشگر شاهد خطوط منحرف کننده نور خواهد بود که این طراحی، برای سخت افزار نمایشگر بسیار بهتر است چرا که فشار کمتری را به پیکسل های اطراف بخش تاشدنی وارد می کند. موتورولا در گوشی هوشمند خود ویژگی های خاصی را در نمایشگر ایجاد کرده است که آن ویژگی ها شباهت زیادی به طراحی قدیمی ریزر دارد و بریدگی بالای نمایشگر علاوه بر، دوربین جلو شامل اسپیکر جلو هم است. سامسونگ به عنوان پیش رو در بازار نمایشگرهای تاشدنی شناخته می شود و بعد از صرف شش سال مقداری سرمایه برای توسعه فناوری و انحصار آن برای محصولات خود حفظ کرده است.


نتیجه گیری


طراحی نمایشگر موتو ریزر بعد از تاشدن یک منحنی بسته را شکل می دهد که بدون چین خوردگی خواهد بود و انتخاب پردازنده ی موتورولا یک تصمیم مهم برای اقتصادی کردن گوشی است.