دلیل داغ شدن گوشی های هوشمند ، تلفن های هوشمند امروزی به دلیل ساختار پیچیده و ظرافت بالا مانند دیگر گوشی های کلاسیک بادوام نیستند و نحوه رفتار روزمره با گوشی های موبایل تا حد زیادی روی سلامت و طول عمر آن ها تاثیر گذار است.

حجم برنامه های موجود یا مقدار حافظه بروی گوشی به صورت مستقیم با سرعت و روان بودن آن در ارتباط است و مدیریت ظرفیت باطری در طولانی مدت بر عمر باطری اثر می گذارد.

اقدامات موثر در کاهش داغ شدن گوشی


راه حل هایی برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد که تا حد زیادی تاثیر گذار هستند این راه حل ها شامل:
1-عدم استفاده از گوشی زیر تابش مستقیم نور گوشی
2-استفاده نکردن از قاب و کاورهای چرمی و پلاستیکی
3-استفاده از حالت هواپیما برای حذف تمامی اتصالات در زمانی که با تلفن هوشمند کار نمی کنیم
4-پاک سازی حافظه از فایل های اضافی و استفاده از آنتی ویروس
5-کاهش سطح نور نمایشگر
6-کاهش زمان اتصالات بلوتوث و وای فای
7-بستن برنامه هایی که در پس زمینه گوشی اجرا می شوند
شما با رعایت اقدامات گفته شده دیگر شاهد گرمای بیش از حد تلفن هوشمند نخواهید بود البته دقت کنید زیرا در برخی موارد گوشی همراه هوشمند دچار نقص های فنی است و به همین دلیل در این مواقع باید تلفن همراه خود را به یک متخصص با تجربه نشان دهید.


واقعا تلفن همراه هوشمند داغ می کند


تلفن های هوشمند امروزه سخت افزارهای ظریف و قطعات پیچیده زیادی در یک فضای کوچک را دارا هستند تا کاربران بتوانند از تلفن همراه استفاده کنند و در همچین موردی، موجب می شود به صورت عادی در هنگام استفاده طولانی مدت با تلفن همراه قطعات گرم شوند و کاربران این گرما را احساس کنند، به همین جهت تعداد زیادی از کاربران حساسیت بیش از حد به این مورد نشان می دهند در حالی که گرما تلفن هوشمندشان عادی است.


نتیجه گیری


گرم شدن بیش از حد تلفن همراه یکی از مشکلاتی است که بر اثر استفاده نادرست از تلفن های هوشمند به وجود می آید. با رعایت نکاتی که در بالا گفته شد میتوانید این مشکلات را حل کنید.