تلفن های هوشمند تاشو 2019 ، به گزارش خبرنگاران سال 2019 را می توان به عنوان سالی برای به حقیقت پیوستن رویای قدیمی تولید تلفن های تاشو دانست و شاید از یک دهه قبل که تلفن های هوشمند و لمسی وارد بازار شدند طرح های آینده نگرایانه از مدل های تاشو سخن می گفتند.

مدل های تاشو تولیدی سال جاری با وجود بعضی از مشکلات تا حدودی، چیزی را که مورد انتظار خریداران بود را برآورده کردند و ما در این مقاله قصد داریم نگاهی به مدل های تاشو سال 2019 داشته باشیم.


هوآوی میت ایکس با طراحی آسیب پذیر


هوآوی میت ایکس به عنوان دومین مدل تجاری در تلفن های هوشمند شناخته می شود، طراحی میت ایکس دقیقا برعکس گلکسی فولد است و مدل تاشو سامسونگ به حالت کتابی از داخل تا می شود و هوآوی میت ایکس از بیرون به همین صورت در زمانی که گوشی به صورت تا شده قرار دارد، پشت و رو آن نمایشگر لمسی در دسترس است. توجه داشته باشید در این نوع طراحی آسیب پذیری صفحه نمایش گوشی بسیار افزایش پیدا می کند زیرا نمایشگر میت ایکس با سطوح خارجی در تماس است، و چه در زمانی که گوشی درون کیف گذاشته می شود یا هنگامی که گوشی روی میز قرار داده می شود نمایشگر آن به سطوح خارجی برخورد می کند و علاوه بر آسیب رساندن به کیفیت صفحه نمایش، باعث ایجاد خط و خش روی آن می شود. در هوآوی میت ایکس از صدها قطعه ریز استفاده شده که در هنگام تا شدن فشرده شده و در حالت باز از یکدیگر فاصله بگیرند و این طراحی، باعث حرکت روان تر صفحه نمایش در باز و بسته شدن می شود.

صفحه نمایش منعطف، چاشی دشوار برای گلکسی فولد


بزرگ ترین چالش پیش رو تولید کنندگان تلفن هوشمند، ساخت یک نمایشگر با قابلیت انعطاف پذیری است که آن صفحه نمایی مانند شیشه مستحکم باشد، به خوبی تا شود، لمسی باشد و عملکرد آن در طولانی مدت دچار ضعف نشود. سامسونگ در ساخت گلکسی فولد به عنوان اولین مدل تاشو در تعداد بالا تولید شد و سامسونگ اعلام کرده که در مدل های تاشو سال 2020 از نوعی شیشه جدید با قابلیت انعطاف استفاده خواهد کرد که هیچ مشکلی در نمایشگر گلکسی فولد نخواهد داشت و طبق گفته سامسونگ، نمایشگر جدید این شرکت از شیشه نازک ساخته شده که در عین استحکام قابلیت انعطاف پذیری هم دارد و رویه پلاستیکی گلکسی فولد کیفیت خود را از دست نمی دهد.


نتیجه گیری

تلفن های هوشمند گلکسی فولد و هوآوی میت ایکس پیشرفت های فروانی کرده اند و در تولید انواع گوشی بسیار موفق بوده اند، امیدوارم از خواندن این مقاله نکات مورد نظر خود را به دست آورید.