بررسی آیفون 11 ، در سال گذشته اپل با آیفون XR به موفقیت های چشمگیری دست یافت و گوشی های هوشمندی با ویژگی های کلیدی مشترک با آیفون XS و برچسب قیمتی ارزان تر به گزینه ی منتخب کاربران زیادی قرار گرفت و از پر فروش ترین گوشی های هوشمند

سال 2019 لقب گرفت. آیفون 11 تجربه ی بسیار بهتری را در سناریوهای متنوع تری به وجود می آورد، بدنه ی محکم تری در برابر گردوغبار دارد، توان پردازشی فوق العاده زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهد و به ادعای اپل کاربر را یک ساعت بیشتر از گذشته همراهی می کند.


نمونه عکس پرتره ی آیفون 11 با جلوه ی High key Mono


دوربین سلفی 12 مگاپیکسلی آیفون 11 به صورت پیش فرض عکس های 7 مگاپیکسلی را ثبت می کند اما اگر وضعیت گوشی را برای گرفتن عکس های دسته جمعی به حالت افقی تغییر دهید عکس 12 مگاپیکسلی عرضی ثبت خواهد شد، البته امکان تغییر دستی در حالت عکاسی نیز وجود دارد. عکس های سلفی آیفون 11 در روشنایی روز، رنگ های طبیعی و گستره ی دینامیکی بسیار بزرگی دارند و اگر چه در محیط های نویز بسیار زیادی به عکس های اضافه شده و از وضوح کم می شود، باز هم خروجی حاصل بسیار بهتر از عکس های گلگسی نوت 10 است. حالت پرتره با دوربین سلفی با همان قابلیت های کنترل عمق و نورپردازی در دسترس قرار دارد و با بهره گیری از ماژول ToF فیس آیدی، جلوه ی بوکه به خوبی در عکس ها پیاده می شود. آیفون 11 با هر سه دوربین خود می تواند فیلم هایی با وضوح 4k، نرخی بالغ بر 60 فریم بر ثانیه و گستره ی دینامیکی بسیار بزرگی ضبط کند.


نمایشگر آیفون11


آیفون 11 به عنوان میراث دار واقعی آیفون XR به همان نمایشگر 1/6 اینچی IPS LCD مجهز شده است و تفاوت ملموسی بین آنها وجود ندارد. رزولوشن 1792 در 828 پیکسل و تراکم 326 پیکسل در هر اینچ این روزها در کمتر محصولی با برچسب قیمتی آیفون11 دیده می شود و خوشبختانه در برخورد اول این نمایشگرها آنقدرها که انتظار داشتیم ناامیدکننده نبود و دلیل آن این بود که نمایشگر آیفون11 موسم بهiquid Retina بر خلاف دیگر انواع گران قیمتش از هیچ یک از استانداردهای HDR پشتیبانی نمی کند. ما همانند گذشته تنها شاهد فرکانس 120 هرتزی دریافت لمس توسط لایه ی تاچ نمایشگر هستیم که تاثیر خود را واکنش پذیرتر بودن دستگاه و بازی ها نشان می دهد.


نتیجه گیری


آیفون11 برای بسیاری از علاقه مندان تجربه ای مشابه برادران (پروی) این گوشی با قیمتی مناسب تر و به مراتب ارزان تر به ارمغان می آورد.